ArtPost

6 / 2018

 

Jak zwykle punktualnie ukazał się nowy (6/2018) numer dwumiesięcznika ArtPost. To już 25. numer bezpłatnego magazynu dystrybuowanego w całej Polsce w rozmaitych punktach związanych z muzyką i sztuką, oraz podczas ważnych wydarzeń muzycznych. W Poznaniu ArtPost trafia do czytelników m.in. podczas odbywających się pod patronatem LongPlay.blox.pl koncertów.
W listopadowo-grudniowym numerze znajdziemy m.in. wywiady z Tomaszem Sikorą, Dionizym Piątkowskim oraz Jagodą Szmytką, ciekawe artykuły dla muzycznych kolekcjonerów  "Autograf" i "Stare piękno z minionej epoki", oraz mnóstwo wiadomości dotyczących nadchodzących wydarzeń kulturalnych w całym kraju, a także (podobnie jak w aktualnym numerze Hi-Fi i Muzyka) informacje o Klubie Konesera Dobrej Płyty.
Ja przygotowałem zajmujący dwie strony (28 i 29) i wyróżniony logo LongPlay.blox.pl materiał (tekst i zdjęcia) "Śladami Romana Maciejewskiego", dotyczący postaci kompozytora, któremu poświęcona została niedawno wydana pod patronatem naszego portalu przez Chopin University Press płyta "Suita hiszpańska".
ArtPost drukowany jest na
wysokiej jakości lakierowanym papierze, lecz jeśli ktoś zainteresowany jest również wersją elektroniczną, znajduje się ona: TUTAJ.

 

5 / 2018

Piąty (5/2018) tegoroczny numer dwumiesięcznika ArtPost przynosi jak zwykle mnóstwo artykułów, felietonów i wywiadów dotyczących muzyki i sztuk wizualnych. Na 40-stronach efektownie wydanego czasopisma znajdziemy m.in. historyczny wywiad Filipa Łobodzińskiego ze zmarłym 5 sierpnia Piotrem Szulkinem, felieton Dionizego Piątkowskiego "Era Jazzu -gramy już 20 lat!", artykuły o specjalizującym się w muzyce współczesnej Kronos Quartet (którego zdjęcie zdobi okładkę tego numeru) i twórczości Wojciecha Kilara, oraz kolejną rozprawę Wojciecha Padjasa na temat wyższości płyty winylowej nad CD ("Direct to disc").
Ja miałem przyjemność przygotować artykuł związany z 60-rocznicą premiery jednego z najsłynniejszych musicali wszech czasów: "West Side Story", 100-rocznicą urodzin jego twórcy Leonarda Bernsteina, oraz premierą albumu "West Side Story Reimagined" amerykańskiego perkusisty i band leadera Bobby'ego Sanabrii i jego Multiverse Big Band. Artykuł ten znajdziecie na stronach 26-28.
Dwumiesięcznik ArtPost w wersji papierowej dostępny jest bezpłatnie podczas wybranych koncertów i ważnych wydarzeń kulturalnych, a w wersji elektronicznej najnowszy numer magazynu znajdziecie: TUTAJ.

4 / 2018

Już blisko dwa lata temu rekomendowałem w tym miejscu dwumiesięcznik ArtPost. To wyjątkowo starannie wydawane bezpłatne czasopismo o ogólnopolskim zasięgu ukazuje się od 2014 roku. ArtPost to nie tylko redagowany z pasją i zaangażowaniem dwumiesięcznik, ale też rozmaite przedsięwzięcia wydawnicze jak np. seria pięknych okolicznościowych pocztówek wydana z okazji wyboru Katowic na Miasto Kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki. ArtPost patronuje również rozmaitym koncertom i wydarzeniom kulturalnym. Od początku istnienia dwumiesięcznika, jego redaktorem naczelnym jest Marek Bebłot, a z magazynem współpracują znane i cenione autorytety muzyczne jak m.in. Dionizy Piątkowski (Era Jazzu) czy Wojciech Padjas (RMFClassic).
Z dumą informuję, iż wraz z lipcowo-sierpniowym numerem ArtPost dołączyłem do grona współtworzących czasopismo. W aktualnym numerze (4/2018) na stronach 8-9 znajdziecie mój artykuł "Hi-Fi Karajan" będący krótką opowieścią o jednej z najważniejszych postaci muzyki XX wieku, Herbercie von Karajanie (w tym roku obchodzimy 110-rocznicę urodzin słynnego dyrygenta).
Dwumiesięcznik ArtPost w wersji papierowej dostępny jest bezpłatnie podczas wybranych koncertów i ważnych wydarzeń kulturalnych, a w wersji elektronicznej najnowszy numer magazynu znajdziecie: TUTAJ.

 

Robert Ratajczak

JULIAN HAUGLAND

Julian Haugland
PREMIERA 23 LISTOPADA 2018

Era Jazzu. Gramy już 20 lat!!!
(premiera 24 listopada 2018)

Poznań Jazz - Young & Power
(premiera 24 listopada 2018)

Carlo COSTA
Oblio

Roberto ALAGNA - Aleksandra KURZAK
Puccini In Love
(2018)

WALFAD
Colloids