ArtPost

2 / 2019

Jak zwykle wyjątkowo punktualnie trafił do nas nowy numer dwumiesięcznika ArtPost.
Na 40 stronach Magazynu znajdziemy jak zwykle ciekawe felietony, wywiady i informacje dotyczące rozmaitych dziedzin sztuki, ze szczególnym akcentem na muzykę klasyczną. Pośród wielu materiałów zamieszczonych w nowym ArtPost, uwagę zwraca obszerny felieton Zbigniewa Białasa "Azjaci" i "Ci z Zachodu", tekst Jana Bobaka "Historia polskiego lutnictwa", artykuł Dionizego Piątkowskiego "Mam grać?" nawiązujący do nadchodzącej wiosennej edycji Ery Jazzu, a w dodatku "Meloman Style'': materiał "Legendarne wytwórnie i ich fonograficzne arcydzieła" autorstwa Mieczysława Stocha.
Moim wkładem do nowego numeru ArtPost jest zamieszczony na stronach 28-30 "Przegląd płytowy: Nowości Chopin University Press", w którym komentuję wydane pod patronatem LongPlay.blox.pl albumy: "Młodzi kompozytorzy warszawscy", "Stojowski, Różycki - Sonaty", "Organy miasta Siedlce", oraz "J.S.Bach - 6 Sonat na skrzypce i klawesyn".
Elektroniczna wersja nowego numeru ArtPost dostępna jest: TUTAJ, a prawdziwe, pachnące świeżym drukiem papierowe egzemplarze Magazynu dostępne są w rozmaitych związanych z muzyką miejscach w całym kraju. W Poznaniu ArtPost dostępny jest bezpłatnie m.in. podczas koncertów odbywających się pod patronatem LongPlay.blox.pl. Najbliższy z nich (JazZamek#21: Staroniewicz North Park) odbędzie się 22 marca w Sali Wielkiej CK Zamek.

 

1 / 2019

W pierwszym numerze dwumiesięcznika ArtPost w roku 2019, dużo miejsca poświęcono powstałemu niedawno Klubowi Milośników Dobrej Płyty, którego działalność anonsowana była już także w tym miejscu. Pierwszym owocem działalności jest wydany pod patronatem LongPlay.blox.pl, a także ArtPost, Jazz Forum i Hi-Fi i Muzyka, longplay Wojtka Karolaka i Adama Czerwińskiego "In A Sentimental Mood". Poza tym w najnowszym ArtPost znajdziemy m.in. fotorelację z Sewilli, obszerny artykuł o flamenco, felieton Dionizego Piątkowskiego "Czy jazz jest już nasz?" i ciekawe wywiady z artystami.
Podobnie jak w poprzednich trzech numerach dwumiesięcznika, swoje dwie strony ma również LongPlay.blox.pl. Miałem przyjemność przygotować dla ArtPost felieton "Krople deszczu" dotyczący postaci obchodzącego w 2018 roku 90-te urodziny Burta Bacharacha (str. 22/23), oraz podzielić się wrażeniami z wysłuchania płyty: "My Spanish Heart" znakomitej pianistki Katarzyny Musiał (str.23).
Elektroniczna wersja styczniowo-lutowego numeru magazynu znajduje się: TUTAJ, a właściwa papierowa wersja dotrze do nas tuz po Nowym Roku.

 

6 / 2018

Jak zwykle punktualnie ukazał się nowy (6/2018) numer dwumiesięcznika ArtPost. To już 25. numer bezpłatnego magazynu dystrybuowanego w całej Polsce w rozmaitych punktach związanych z muzyką i sztuką, oraz podczas ważnych wydarzeń muzycznych. W Poznaniu ArtPost trafia do czytelników m.in. podczas odbywających się pod patronatem LongPlay.blox.pl koncertów.
W listopadowo-grudniowym numerze znajdziemy m.in. wywiady z Tomaszem Sikorą, Dionizym Piątkowskim oraz Jagodą Szmytką, ciekawe artykuły dla muzycznych kolekcjonerów  "Autograf" i "Stare piękno z minionej epoki", oraz mnóstwo wiadomości dotyczących nadchodzących wydarzeń kulturalnych w całym kraju, a także (podobnie jak w aktualnym numerze Hi-Fi i Muzyka) informacje o Klubie Konesera Dobrej Płyty.
Ja przygotowałem zajmujący dwie strony (28 i 29) i wyróżniony logo LongPlay.blox.pl materiał (tekst i zdjęcia) "Śladami Romana Maciejewskiego", dotyczący postaci kompozytora, któremu poświęcona została niedawno wydana pod patronatem naszego portalu przez Chopin University Press płyta "Suita hiszpańska".
ArtPost drukowany jest na
wysokiej jakości lakierowanym papierze, lecz jeśli ktoś zainteresowany jest również wersją elektroniczną, znajduje się ona: TUTAJ.

5 / 2018

Piąty (5/2018) tegoroczny numer dwumiesięcznika ArtPost przynosi jak zwykle mnóstwo artykułów, felietonów i wywiadów dotyczących muzyki i sztuk wizualnych. Na 40-stronach efektownie wydanego czasopisma znajdziemy m.in. historyczny wywiad Filipa Łobodzińskiego ze zmarłym 5 sierpnia Piotrem Szulkinem, felieton Dionizego Piątkowskiego "Era Jazzu -gramy już 20 lat!", artykuły o specjalizującym się w muzyce współczesnej Kronos Quartet (którego zdjęcie zdobi okładkę tego numeru) i twórczości Wojciecha Kilara, oraz kolejną rozprawę Wojciecha Padjasa na temat wyższości płyty winylowej nad CD ("Direct to disc").
Ja miałem przyjemność przygotować artykuł związany z 60-rocznicą premiery jednego z najsłynniejszych musicali wszech czasów: "West Side Story", 100-rocznicą urodzin jego twórcy Leonarda Bernsteina, oraz premierą albumu "West Side Story Reimagined" amerykańskiego perkusisty i band leadera Bobby'ego Sanabrii i jego Multiverse Big Band. Artykuł ten znajdziecie na stronach 26-28.
Dwumiesięcznik ArtPost w wersji papierowej dostępny jest bezpłatnie podczas wybranych koncertów i ważnych wydarzeń kulturalnych, a w wersji elektronicznej najnowszy numer magazynu znajdziecie: TUTAJ.

4 / 2018

Już blisko dwa lata temu rekomendowałem w tym miejscu dwumiesięcznik ArtPost. To wyjątkowo starannie wydawane bezpłatne czasopismo o ogólnopolskim zasięgu ukazuje się od 2014 roku. ArtPost to nie tylko redagowany z pasją i zaangażowaniem dwumiesięcznik, ale też rozmaite przedsięwzięcia wydawnicze jak np. seria pięknych okolicznościowych pocztówek wydana z okazji wyboru Katowic na Miasto Kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki. ArtPost patronuje również rozmaitym koncertom i wydarzeniom kulturalnym. Od początku istnienia dwumiesięcznika, jego redaktorem naczelnym jest Marek Bebłot, a z magazynem współpracują znane i cenione autorytety muzyczne jak m.in. Dionizy Piątkowski (Era Jazzu) czy Wojciech Padjas (RMFClassic).
Z dumą informuję, iż wraz z lipcowo-sierpniowym numerem ArtPost dołączyłem do grona współtworzących czasopismo. W aktualnym numerze (4/2018) na stronach 8-9 znajdziecie mój artykuł "Hi-Fi Karajan" będący krótką opowieścią o jednej z najważniejszych postaci muzyki XX wieku, Herbercie von Karajanie (w tym roku obchodzimy 110-rocznicę urodzin słynnego dyrygenta).
Dwumiesięcznik ArtPost w wersji papierowej dostępny jest bezpłatnie podczas wybranych koncertów i ważnych wydarzeń kulturalnych, a w wersji elektronicznej najnowszy numer magazynu znajdziecie: TUTAJ.

 

Robert Ratajczak

NOWY ADRES

Od 1 marca wszystkie nowe wpisy
publikowane są pod adresem:

longplay1.blogspot.com