Premiery płytowe 2017

<< PREMIERY 2016

2017 

STYCZEŃ

01.01  Brian KASTAN: Roll The Dice On Life (2016, Kastan)
01.01  Blue Note Poznań Competition_2016 (2016, Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych Blue Note)
06.01  Carol ROBBINS: Taylor Street (Jazzcats)
06
.01  Brent GALLAHER: Moving Forward (V&B Records)
06.
01  David WISE: Till They Lay Me Down (David's Wise Music)
06.01  Laura DUBIN Trio: Live at the Xerox Rochester International Jazz Festival (Laura Dubin)
06
.01  Dave Soldier - The Eight Hour Of Amudat (Mulatta)
06.01  Kristóf BACSÓ Triad & Lionel LOUEKE: Pannon Blue (BMC)
06.01  Mihaly DRESCH Quartet with Chris POTTER: Zea (BMC)
13.01  Andreas SCHAERER: The Big Wig (ACT, CD+DVD)
13.01  Nguyen LE & Ngo Hong QUANG: Ha Noi Duo (ACT)
13.01  Edward MACLEAN: Me&You (r3w)
19.01  Sean ALI: My Tongue Crumbles After (Neither / Nor)
20.
01  Piotr LEMAŃCZYK Quart-er: Live In Klub Żak (LP/CD 2016, Soliton)
20.
01  GORILLA MASK: Iron Lung (Clean Feed)
20.01  Yelena ECKEMOFF Quintet: Blooming Tall Phlox (L & H Production)
20.01  Anita STRZESZAWSKA: Kołysanki Niedzisiejsze (2016, Soliton)
20.01  See Siang WONG: Chopin, Beethoven - Piano Concertos (Sony)
23
.01  Baron TYMAS: Montreal (tymasmusic)
24.01  The WILKOMIRSKI TRIO: Anton Arensky - Piano Trios (2016, DUX)
24
.01  Jan HAJNAL: Bartók's Room (2016, Hevhetia)
24.01  KIAP (2016, Hevhetia)
25.01  PHILARMONIC. SZCZECIN: Karłowicz. (2016, DUX)
25.
01  Anna GADT / Zbigniew Chojnacki / Krzysztof Gradziuk: Renaissance (Hevhetia)
27.01  Viktoria TOLSTOY: Meet Me At The Movies (ACT)

LUTY

01.02  Koncert laureatów Jazz Juniors 2016 (Fundacja Muzyki Filmowej i Jazzowej)
01.02  Andrejs OSOKINS: Dedication (2016, DUX)
01.02  Łukasz DŁUGOSZ / Agata KIELAR-DŁUGOSZ: Flute Reflections (2016, DUX)
01.02  Karol Szymanowski - We mgłach (2016, DUX)
01.02  Paweł GUSNAR: Saxophone Varie Vol.2 (2016, DUX)
01.02  Łukasz KRUPIŃSKI: Espressione... (2016, DUX)
01.02  Stanisław Moryto (2016, DUX)
01.02  Penderecki - Chamber Music Vol.II (2016, DUX)
01.02  Penderecki - Viola (Saxophone) Concerto / Violin Concerto No.2 (2016, DUX)
01.02  Penderecki - Double Concerto / Piano Concerto / Trumpet Concertino (2016, DUX)
01.02  Maciej STASZEWSKI: Fantasia Iberica (2016, DUX)
01.02  HarpsichorDuo: Bach - Bach - Mozart (2016, DUX)
01.02  Wsłuchani we Wszechświat (CD+DVD, DUX)
03.02  MISHA: Dreaming With Eyes Wide Awake (Misha)
03.02  Chris ROGERS: Voyage Home (2016, Art of Life)
03.02  Arthur LIPNER: Two Hands, One Heart - Best Of (2015, MalletworksMedia)
03.02  Renaud GARCIA-FONS: La Vie Devant Soi (E-Motive Records)
03.02  Hans LÜDEMANN's Rooms: Blaue Kreise (BMC)
03.02  ESTAFEST!: Bayachrimae (BMC)
03.02  Paolo FRESU & Uri CAINE: Two Minuettos (2016, Tuk Music)
03.02  Ralph TOWNER: My Foolish Heart (ECM)
05.02  INSZA: ...Dla NN... (Draco)
07.02  Feliks Nowowiejski - Quo Vadis (Instytut Muzyki i Tańca)
10.02  SCHOLA HUNGARICA: Adventus Domini (BMC)
14.02  Antonin Dvorak - Rusałka (2016, DUX DVD)
14.02  D.R.A.G.: Oberek (Audio Cave)
17.02  Live Maria ROGGEN & Helge LIEN: You (2016, Ozella)
17.02  Rain SULTANOV: Inspired by Nature (Ozella)
17.02  NATURA MORTA: Environ (Neither / Nor)
24.02  An Evening With Ron CARTER & Richard GALLIANO  (In+Out)
24.02  Cameron GRAVES: Planetary Prince (Mack Avenue)
24.02  Julian & Roman WASSERFUHR: Landed in Brooklyn (ACT)
24.02  Jan LUNDGREN: Potsdamer Platz (ACT)

MARZEC

01.03  Doug MUNRO and La Pompe Attack: The Harry Warren Songbook (GotMusic)
01.03  Leszek KUŁAKOWSKI: Love Songs (Soliton)
01.03  Gniewomir TOMCZYK / Andrzej MIKULSKI: Event Horizon (SJ Records)
01.03  Tadeusz SUDNIK & His Friends In Art (Audio Cave)
01.03  AMBER HAZE (Hevhetia)
03.03  Brad MYERS & Michael SHARFE: Sanguinaria (2016, Colloquy)
03.03  Howard JOHNSON and Gravity: Testimony (Tuscarora)
03.03  Joanna MOREA: Crazy People (Pronet)
03.03  The FOUR BROTHERS: ...Together Again -1957 (Sony)
03.03  Roy HAYNES: Ron Haynes Modern Group -2017 edition (Sony)
05.03  Tim STEVENS: Media Vita (2016, Rufus)
06
.03  Artur MAĆKOWIAK: Iconic Rapture (Wet Music)
10.03  Luke SELLICK: Alchemist (Cellar Live)
10.03  Stanisław SOYKA feat. Buba Badjie KUYATEH: Action Direct Tales (Universal)
10.03 THUNDERCAT Presents "Drunk" (Branfeeder)
17
.03  Simon VINCENT: Stations Of The Cross (2016, Vision Of Sound)
17.03  JAZZPOSPOLITA: Humanizm (Postpost)
17.03  ELEC-TRI-CITY: Depth Of Focus (Soliton)
17.03  Louis SCLAVIS: Asian Fields Variations (ECM)
18.03  Wojtek SZCZEPANIK: Instinct (432 Hz)
22.03  Polish Chamber Works: Emanuel Kania, Józef Elsner (DUX)
24
.03  Billy CHILDS: Rebirth (Mack Avenue)
24.03  Raul MIDÓN: Bad Ass And Blind (Mack Avenue - Artistry)
24.03  Billy JONES: 3's A Crowd (AC Recording)
24
.03  Steve HACKETT: The Night Siren (InsideOut)
24.03  Barnabas KELEMEN - Zoltan KOCSIS: Hommage Á Fritz Kreisler (BMC)
30.03  Joo Yeon CHOI / Marek SZLEZER: Sonatas for Cello and Piano (DUX)
30.03  Joanna TRZECIAK: Beethoven (DUX)
30.03  MESSAGES QUARTET: Szymon Laks - String Quartets (DUX)
30.03  ATOM STRING QUARTET / NFM Leopoldinum Chamber Orchestra: Made In Poland (DUX)
30.03  Won-Sook HUR: Beethoven, Ryu (DUX)
31.03  Natalia MATEO: De Profundis (ACT)
31.03  Twenty Five Magic Years. The Jubilee Album (ACT)
31
.03  China MOSES: Nightintales (MPS)
31.03  URBANITY: Urban Soul (ALFI)
31.03  Marek GAŁĄZKA & zespół: Pistolet w dłoni Ojca (LP+CD, Po Drodze)

KWIECIEŃ

03.04  Tomasz STRAHL / Janusz OLEJNICZAK: Chopin - Transcriptions for Cello and Piano (2016, DUX)
03.04  {oh!}: Music Of French Masters (DUX)
04.04  Sara AGUEDA: The Harp's Theatre (DUX)
04.04  Maria KORECKA-SOSZKOWSKA: Chopin (DUX)
05.04  Era Jazzu 2017 (Era Jazzu)
06.04  DUTKA: Whale's Teeth (DUX)
06.04  Karolina PIĄTKOWSKA-NOWICKA / Bogna CZERWIŃSKA-SZYMUŁA: Penderecki, Bacewicz, Tansman (DUX)

07.04  Antonio ADOLFO: Hybrido. From Rio to Wayne Shorter (AAM)
07.04  Kevin EUBANKS: East West Time Line (Mack Avenue)
07.04  DEEP PURPLE: InFinite (2MSP's+DVD, Ear Music)
07.04  Trió KONTRASZT: From Dyonisian Sound Sparks To The Silence Of Passing (BMC)
08.04  Paweł KACZMARCZYK Audiofeeling Trio: Something Personal (2LP's, Hevhetia)
12.04  HIMPEL ESKILDSEN Duo: 3rd Room (JazzHaus Musik)
12.04  Jonas HEMMERSBACH Group: Gegenkonzept (JazzHaus Musik)
12.04  WEBERS HEBEL: Hebelwirkung (JazzHaus Musik)
12.04  Carl Ludwig HUBSCH: Rowetor 04 & 03 (Tour de Brass)
14.04  Iwona GLINKA: One Minute (Sarton)
18.04  Keir NEURINGER and Matthew WRIGHT: Speak Cities (Extra Normal)
19.
04  Julie SASSOON Quartet: Fourtune (2016, Jazzwerkstatt)
19.04  Aga DERLAK Trio: Healing (Hevhetia)
21.04  Christian SANDS: Reach (Mack Avenue)
21.04  Oliver LAKE featuring Flux Quartet: Right Up On (Passin' Thru)
21.04  Jonne TAAVITSAINEN Threedom: Leap of Faith (Ozella)
21.04  Helge LIEN Trio: Guzuguzu (Ozella)
21.04  Kari IKONEN: Ikonostasis (Ozella)
21.04  Aaron PARKS - Ben STREET - Billy HART: Find The Way (ECM)
21.04  Chris POTTER: The Dreamer Is The Dream (ECM)
21.04  Zoltan Jeney - Wohin? (BMC)
21.04  PROCOL HARUM: Novum (2LP's, Eagle)
22.04  MOŻDŻER - RANTALA - WOLLNY: Jazz at Berlin Philharmonic VII - Piano Night (LP, ACT)

27.04  Jelle VAN GIEL Group: The Journey (Hevhetia)
27.04  ATOM STRING QUARTET: Seifert (Zbigniew Seifert Foundation)
2
8.04  Jimmy GREENE: Flowers - Beatiful Life. Volume 2 (Mack Avenue)
28.04  Eric SCHAEFER: Kyoto mon Amour (ACT)
28.04  Monteverdi in the Spirit of Jazz (ACT)
28.04  Richie BEIRACH & Gregor HUEBNER: Live at Birdland New York (ACT)
28.04  Ulf & Eric WAKENIUS: Father And Son (ACT)
28.04  Michael RABINOWITZ: Uncharted Waters (Cats Paw)
28.
04  Les BRUNETTES: The Beatles Close-Up (Herzog)
28.04  Mateusz SMOCZYŃSKI Quintet: Berek (Universal)
28.04  DROGI: Obrazy (Audio Cave)
28.04  Tamara MOSES: Moozing (Yolk)
28.04  Willie NELSON: God's Problem Child (LP, Sony / Legacy)

MAJ

01.05  Ladies Of Jazz. Volume 2 (Dot Time Records)
05.05  Ronny WHYTE: Shades Of Whyte (Audiophile)
05.05  Jeannie TANNER: Words & Music (Tanner Time)
05.05  Gregory LEWIS, Organ Monk: The Breathe Street (Gregory Lewis)
05.05  Ed MAINA: In the company of Brothers (Ed Maina)
05.05  Andras DÉS Trio: The Worst Singer In The World (BMC)
05.05  SZAKCSI - MONNIOT - BARCZA - BALÁZS: Density Of Standards (BMC)
09.05  Janusz RADEK: Poświatowska / Radek - Kim ty jestes dla mnie (PoŚwiat)
13.05  Szymon ŁUKOWSKI Quintet feat. Hannes Riepler: Hourglass (Hevhetia)
18.05  MaBaSo: We will rock U (Soliton)
19
.05  Youn Sun NAH: She Moves On (ACT)
19.05  Natalia MOSKAL: Songs of Myself (Universal)
19.05  OBERG / MAHALL / GRIENER: Lacy Pool 2 (Leo)
26.05  Sean JONES: Live From Jazz At The Bistro (Mack Avenue)
26.05  Lars DANIELSSON: Liberetto III (ACT)
26.05  PARISIEN - PEIRANI - SCHAERER - WOLLNY: Out of Land (ACT)
26.05  ADHD: #6 (ADHD).
26.05  Albert MANGELSDORFF And His Friends (1969/2017, MPS)
26.05  PULCINELLA: 3/4 d'once (BMC)
26.05  Balint GYÉMÁNT: True Listener (BMC)
29.05  BUCZKOWSKI & WILGOS: Opus 1 (Verita Nostra)
30.05  Lyn STANLEY: The Moonlight Sessions - Volume One (A.T. Music)
31.05  Piotr BUDNIAK Essential Group: Into the Life (SJ Records)

CZERWIEC

01.06  EARLY BIRDS: Świt (Hevhetia)
01.06  EABS: Repetitions (Letters To Krzysztof Komeda) (Astigmatic)
02.06  Nicole JOHANNTGEN: Henry (Hofa)
02.06  Larry NEWCOMB Quartet with Bucky Pizzarelli: Living Tribute (Essential Messenger)
02.06  Art FRISTOE Trio: DoubleDown (Merry Lane)
02.06  Michelle BRADLEY: Body and Soul (Merry Lane)
02.06  Roger WATERS: Is This The Life We Really Want? (2LP's Columbia)
02.06  Patrycjusz GRUSZECKI Trio: Something About (BCD Records)
02.06  HeFi Quartet: Parallax Error (SJ Records)
08.06  Ethno Port Poznań 2017 (CK Zamek) -PATRONAT
09.06  Juliusz Zarębski - Complete Works in Opus Order (DUX)
09.06  Joanna TRZECIAK: Dreams (DUX)
09.06  Paweł Hendrich - Metaforma (DUX)
09.06  Paweł ŁOSAKIEWICZ: Telemann - 12 Fantazji na skrzypce solo (Chopin University Press)
11.06  Poznański Festiwal Młodego Jazzu. Volume 1 (Stowarzyszenie Jazz Poznań) -PATRONAT
12.06  The NEW VISION SAX ENSEMBLE: Musical Journey Through Time (Zaki Publishing)
14.06  Roger DAVIDSON Trio with Hendrik Meurkens: Oracao Para Amanha (Soundbrush)
16.06  Peter KATINA: Secrets (Hevhetia)
21.06 
LEBOWSKI Plays Lebowski (Lebowski)
23.06  Adam JARZMIK Quintet: Euphoria (Audio Cave)
23.06  NSI Quartet & Dominik WANIA: The Look Of Cobra (Audio Cave)
23.06  SILBERMAN New Quintet (Audio Cave)
23.06  Tommy CAGGIANI Therion Project: Magic Seeds (Hevhetia)
30.06  Jackiem JOYNER: Main Street Beat (Mack Avenue/Artistry)
30.06  Nils LANDGREN Funk Unit: Unbreakable (ACT)
30.06  ACT Family Band: The Jubilee Concerts (ACT)

LIPIEC

01.07  Krzysztof LASOŃ: A Violino Solo (DUX)
01.07  Alfred Schnittke - Requiem (DUX)
01.07  Krzysztof Meyer - Works for Choir and Orchestra (DUX)
01
.07  Irina CHUKOVSKAYA: Schumann (DUX)
01.
07  Mateusz PAŁKA Trio: Sansa (Emme Record)
12.07  Mari POLL / Mihkel POLL: Works for Violin and Piano (DUX)
2
8.07  Adam JARZMIK Quintet: Live at Radio Katowice (Radio Katowice SA)
29.07  Monika BORZYM: Jestem przestrzeń (Muzeum Powstania Warszawskiego)

SIERPIEŃ

04.08  Kathy SANBORN: Recollecting You (Pacific Coast Jazz)
04.08  MJ TERRITO: Ladies Day (Jollie Mollie)
05.08  Ignacio BERROA Trio: Straigh Ahead From Havana (Codes Drum Music)
06.08  KARNAS: Power Kiss (CD/DVD, Hevhetia)
07.08  Laura AINSWORTH: New Vintage (Eclectus)
08.08  Milos ZELEZNAK, Anna & Vtaciky (Hevhetia)
08.08  Linda KOVACS: Recycle (Hevhetia)
08.08  David KOLLAR: Notes From The Underground (Hevhetia)
25.08  Adam BAŁDYCH & Helge LIEN Trio: Brothers (ACT)
25.08  THREE FALL & MELANIE: Four (ACT)
25.08  Magnus LINDGREN: Stockholm Underground (ACT)
25.08  Wolfgang HAFFNER: Kind of Spain (ACT)
26.08  GROHMAN Orchestra & Krzysztof HERDZIN: Klasyka polskiej rozrywki (Q4Q)

WRZESIEŃ

01.09  Dave STRYKER: Strykin' Ahead (Strikezone)
01.09  Julian GERSTIN Sextet: The One Who Makes You Happy (Zabap Music)
01.09  Carol ALBERT: Fly Away Butterfly (Cahara)
01.09  John Beasley presents MONK'estra vol.2 (Mack Avenue)
01.09  Piotr SCHMIDT & Wojciech NIEDZIELA: Dark Morning (SJ Records)
01.09  Ken WILEY: Jazz Horn Redux (Krug Park Music)
01.09  Jeff DINGLER: In Transit (Jeff Dingler Music)
08
.09  Jane Ira BLOOM: Wild Lines. Improvising Emily Dickinson (Out-Line)
08.09  TUBIS Trio: The Truth (Challenge)
08.09  Marcin KOZIOŁ Quintet: Balkan Chamber Music (GM Records)
11.09  Jacek KOCHAN & musiConspiracy: Parentes (Hevhetia)
11.09  WICKED HEADS: Superheroes (Hevhetia)
14.09  UR JORGE: Końcówki serii (Ur Jorge)
15.09  Izabela KOPEĆ: L.M.Rogowski - Songs & Fantasmagories (DUX)
15.09  Nestor TORRES: Jazz Flute Traditions (Alfi Records)
15.09  Ringo STARR: Give More Love (LP, Universal)
15.09  Michail Travlos - Progressions (Sarton)
19.09  Leszek KUŁAKOWSKI Quintet: Copy & Insert (Soliton)
22.09  Christian McBRIDE Big Band: Bringin' It (Mack Avenue)
22.09  Kamasi WASHINGTON: Harmony Of Difference (LP, Young Turks)
23
.09  FREE RADICALS: Outside The Comfort Zone (Free Rads)
23.09  Dźwiękowa historia Łodzi (Nasze Nagrania)
27.09  WIHAN Quartet: Kol Nidrei - Elegy For Pamela (Nimbus Alliance)
29.09  GHOST TOWN: No Depression In Heaven (Prolog)
29.09  Marius NESET: Circle of Chimes (ACT)
29.09  Dieter ILG: B-A-C-H (ACT)
29.09  Bugge WESSELTOFT: Everybody Loves Angels (ACT)
29.09  PURE PHASE ENSEMBLE 6: Live at SpaceFest! (Nasiono Records)
29.09  Paul MORAN: Smokin' B3 Vol.2 - Still Smokin' (Prudential)
29.09  Yelena ECKEMOFF Quintet: In the Shadow of a Cloud (L&H Production)
29.09  KOŻUCH: Idzie burza (Polskie Radio)

PAŹDZIERNIK

02.10  BALKANTRON: Sarakina (Amadeus)
05.10  IMPROVISION Quartet: Free-Folk-Jazz (Hevhetia)
06.10  Chris PASIN and Friends: Baby It's Cold Outside (Planet Arts)
06.10  Chris PARKER: Moving Forward Now (Chris Parker)
06.10  Lyn STANLEY: The Moonlight Sessions - Volume Two (A.T.Music)
06.10  Projekt Poezja Kulturystyczna (Nasiono Records)
06.10  MORTE PLAYS: Postapo (Soliton) -PATRONAT
06.10  Bob FERREL's Jazztopian Dream (BFM)
06.10  LIST OTWARTY: Bałagan (List Otwarty)
13.10  TransMemories: The Sound History of the Earth (Antidepressant Records)
18.10  Hannes ZERBE Jazz Orchester Berlin: Kalkutta (JazzHaus Musik)
18.10  Georg RUBY: Windmills (JazzHaus Musik)
18.10  MIFRAS: Stella Maris (JazzHaus Musik)
18.10  Lisa STROCKENS / Stephan GOLDBACH: LouLou und die Heerscharen der Verfluchten (JazzHaus Musik)
18.10  BAMBOSTIC: DJ's Nightmare (JazzHaus Musik)
18.10  Gabriele TRANCHINA: Of Sailing Ships and the Stars in Your Eyes (Rainchant Eclectic)
18.10  Kari SAL: Betesda (Hevhetia) 
18.10  CLASSICPAIR: Sparks (DUX)
20.10  Paul McCANDLESS: Morning Sun. Adventures With Oboe (Living Music)
20.10  Dave BENNETT: Blood Moon (Mack Avenue)
20.10  ULYANICA: Viasna (For Tune)
23.10  Marcin & Bartłomiej OLEŚ Duo: Spirit of Nadir (Audio Cave)
24.10  Roman JABŁOŃSKI / Krystyna BORUCIŃSKA: Polish Cello (DUX)
24.10  Early 20th Century Jewels (DUX)
25.10  DIOMEDE: People from East (SJ Records)
25.10  Katarzyna OLEŚ-BLACHA / Monika KORYBALSKA: Per Due Donne (DUX)
25.10  Karolina PIĄTKOWSKA-NOWICKA / Piotr NOWICKI: Debussy, Prokofiev, Lutosławski (DUX)
25.10  A(E)IA: Melodramas (DUX)
26.10  Laudi Spirituali Capella Del Sacro Monte (DUX)
26.10  Krzysztof Meyer - New Chamber Music (DUX)
26.10  Jerzy MĄDRAWSKI: Interferences (DUX)
26.10  Pawel Pudlo - War Horns (CD+DVD, DUX)
27.10  Scott DuBOIS: Autumn Wind (ACT)
27.10  Iiro RANTALA & Ulf WAKENIUS: Good Stuff (ACT)
27.10  Stefano BOLLANI Trio: Mediterraneo (ACT)
27.10  Mulo FRANCEL: Mocca Swing (ACT)
27.10  Ms OBSESSION: Manekin (Polskie Radio)
27.10  Dr ABBEND: Ad Infinitum (Audio Cave)
29
.10  ALMOST JAZZ GROUP: Fade Out (wood and mood) -PATRONAT
29.09  Lucas PINO: The Answer Is No (Outside In Music)
30.10  New Impulse! Standards & Ballads  (Universal)

LISTOPAD

01.11  HOARSE: Happy Camper (Yolk)
02.11  PASSACAGLIA: Vivaldi Undercover (Barn Cottage)
03.11  Diana PANTON: Solstice - Equinox (Diana Panton)
03.11  Billy LESTER Trio: Italy 2016 (Ultra Sound))
03.11  Tribute To Andrzej Przybielski - Volume 2 (Stowarzyszenie Jazz Poznań) -PATRONAT
03.11  Jazz at Berlin Philharmonic VII: Piano Night - CD (ACT)
03.11  Ori DAGAN: Nathaniel. A Tribute To Nat King Cole (ScatCat)
03.11  Daniel POPIAŁKIEWICZ: Nada (Agora)
07.11  Roy McGRATH: Remembranzas (JL Music)T
07.11  Piotr WOJTASIK: Tribute To Akwarium (Indygo)
10.11  Angela BROWNRIDGE: Claude Debussy - Preludes, Book 1 & 2 (Challenge)
10.11  NOEL PLESZYNSKI MAZZOLL (Antidepressant Records)
10.11  Wojciech CIURAJ:  Ballady bez romansów (Emet Records)
14.11  Kapela Hanki WÓJCIAK: Zasłona (LAS)
16.11  ORTALION: O 2 (Audio Cave)
17.11  Przemek KLECZKOWSKI: Time (Hevhetia)
17.11  Stefano BOLLANI: Napoli Trip (2016, Universal)
23.11  JazzBlaster plays Depeche Mode (V-Records)
23.11  JAZĄBU: Łódź kosmiczna (Audio Cave)
24.11  Jason Paul CURTIS: These Christmas Days (Jason Paul Curtis)
24.11  VARIOSPHERES: Live in Solothurn (Zbigniew Seifert Foundation)
24.11  Zbigniew SEIFERT: Solo Violin (Zbigniew Seifert Foundation)
24.11  Hendrix in the Spirit of Jazz (ACT)
24.11  Stanisław SOWIŃSKI Sextet: Visions. Between Love and Death (Hevhetia)
24.11  Łukasz JUŹKO Quartet: First Breath (SJ Records)
25.11  441 Chamber Choir: Song of the North (DUX)
27.11  Sebastien NECCA Grounded: Morning Light (Hevhetia)

GRUDZIEŃ

08.12  Poznański Festiwal Mlodego Jazzu -Vol.2 (Stowarzyszenie Jazz Poznań) -PATRONAT
11.12  Piotr SŁOPECKI: Fuguecraft - Sweelinck Bach Beethoven (DUX)
11.12  Mariusz CIOŁKO: Roman Maciejewski Piano Music (DUX)
11.12  Feliks Nowowiejski Organ Music - Tym, którzy mnie kochają (DUX)
11.12  KWINTET ŚLĄSKICH KAMERALISTÓW: Schubert Brahms Piano Quintets (DUX)
11.12  Contemporary Music from Gdańsk vol.2 (DUX)
15.12  Uwe OBERG / Heinz SAUER: Sweet Reason (Jazzwerkstatt)
15.12  Piotr LEMAŃCZYK - Cezary PACIOREK: Duology (DUX)
15.12  Zygmunt Krauze - Folk Music (DUX / Bółt)
15.12  RITO (Nasiono Records)
15.12  Mateusz SMOCZYŃSKI: Metamorphoses (Zbigniew Seifert Foundation)
15.12  GRALAK: Ganga (Audio Cave)
20.12  Piotr PRZEDBORA: Guitar EVol.2ution (DUX) -PATRONAT
21.12  CHOPIN UNIVERSITY Chamber Orchestra: Penderecki Britten Szostakowicz (Chopin University Press) -PATRONAT
23.12  Wojciech Kilar - Missa pro pace (DUX)
23.12  Feliks Nowowiejski - Symphonies Nos. 2 & 3 (DUX)
27.12  RAVEL Paino Duo: A Polish Kaleidoscope 2 (DUX) 

STYCZEŃ 2018

04.01  Steve SLAGLE: Dedication (2017, Panorama)
04.01  Anna Sikorzak-Olek / Konstanty Andrzej Kulka: Princess Czartoryska's Harp Treasures (2017, Phasma-Music)
05.01  Steve HOBBS: Tribute To Bobby (2017, Challenge)
05.01  Brad GARTON - Dave SOLDIER: The Brainwave Music Project (2017, Mulatta)
05.01  Gregory LEWIS: Organ Monk Blue (2017, Disc Makers)
10.01  Ewa IŻYKOWSKA Live in Poznań: H.M.Górecki - Symphony No.3 Op.36 (2017, DUX) -PATRONAT
11.01  Takeshi ASAI: French Trio Vol.4 (2017, De Trois Cites)
19.01  Mark WADE Trio: Moving Day (Mark Wade)
22.01  RYBACKA & PASBORG: voice 'n' drums (2017, Hevhetia)
24.01  ECM Traces (Universal)
25.01  Krzysztof Książek: Chopin Piano Works (2017, DUX)
25.01  Justyna Gabzdyl: Szymanowski, Chopin (2017, DUX)
25.01  Feliks Nowowiejski - Dzieła symfoniczne (2017, DUX)
25.01  Ewa Rzetecka-Niewiadomska: Henry Purcell - Suites for Harpsichord (2017, DUX)
25.01  Michał Drewnowski: W kręgu Andrzeja Nikodemowicza (2017, DUX)
26.01  Laila BIALI (ACT)
26.01  PAIER VALCIC Quartet: Cinema Scenes (ACT)
26.01  Diego PINERA: Despertando (ACT)
26.01  Joachim KUHN New Trio: Love & Peace (ACT)

LUTY 2018

02.02  SUOVA: Somewhere In The Middle (Suova)
02.02  CHOLET - DARCHE - RUEGG: Le Tombeau De Poulenc (2017, Yolk)
02.02  Julian LAGE: Modern Lore (Mack Avenue)
03.02  Alicja SEROWIK: Do Se Sajd (Alicja Serowik)
23.02  ECHOES OF SWING:  Travelin' (ACT)
23.02  Janne MARK:  Pilgrim (ACT)
23.02  Andreas SCHAERER: A Novel Of Anomaly (ACT)
23.02  Alfredo RODRIGUEZ: The Little Dream (Mack Avenue)

MARZEC 2018

02.03  Jozef DUMOULIN Orca Noise Unit: A Beginner's Guide to Diving and Flying (2017, Yolk)
02.03  Nathalie DARCHE & Carine LLOBET: Petrole (Pepin & Plume))
23.03  Michael WOLLNY Trio Live: Wartburg (ACT)
23.03  Michael WOLLNY Trio: Oslo (ACT)

ALFREDO RODRIGUEZ

The Little Dream
PREMIERA 23 LUTEGO 2018

Michael WOLLNY Trio
Oslo
(premiera 23 marca 2018)

Michael WOLLNY Trio Live
Wartburg
(premiera 23 marca 2018)

Alicja SEROWIK
Do Śë Sajd

RYBACKA & PASBORG
voice 'n' drums
(2017)

Mark WADE Trio
Moving Day