Premiery płytowe 2017

<< PREMIERY 2016

2017 

STYCZEŃ

01.01  Brian KASTAN: Roll The Dice On Life (2016, Kastan)
01.01  Blue Note Poznań Competition_2016 (2016, Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych Blue Note)
06.01  Carol ROBBINS: Taylor Street (Jazzcats)
06
.01  Brent GALLAHER: Moving Forward (V&B Records)
06.
01  David WISE: Till They Lay Me Down (David's Wise Music)
06.01  Laura DUBIN Trio: Live at the Xerox Rochester International Jazz Festival (Laura Dubin)
06
.01  Dave Soldier - The Eight Hour Of Amudat (Mulatta)
06.01  Kristóf BACSÓ Triad & Lionel LOUEKE: Pannon Blue (BMC)
06.01  Mihaly DRESCH Quartet with Chris POTTER: Zea (BMC)
13.01  Andreas SCHAERER: The Big Wig (ACT, CD+DVD)
13.01  Nguyen LE & Ngo Hong QUANG: Ha Noi Duo (ACT)
13.01  Edward MACLEAN: Me&You (r3w)
19.01  Sean ALI: My Tongue Crumbles After (Neither / Nor)
20.
01  Piotr LEMAŃCZYK Quart-er: Live In Klub Żak (LP/CD 2016, Soliton)
20.
01  GORILLA MASK: Iron Lung (Clean Feed)
20.01  Yelena ECKEMOFF Quintet: Blooming Tall Phlox (L & H Production)
20.01  Anita STRZESZAWSKA: Kołysanki Niedzisiejsze (2016, Soliton)
23
.01  Baron TYMAS: Montreal (tymasmusic)
24.01  The WILKOMIRSKI TRIO: Anton Arensky - Piano Trios (2016, DUX)
24
.01  Jan HAJNAL: Bartók's Room (2016, Hevhetia)
24.01  KIAP (2016, Hevhetia)
25.01  PHILARMONIC. SZCZECIN: Karłowicz. (2016, DUX)
25.
01  Anna GADT / Zbigniew Chojnacki / Krzysztof Gradziuk: Renaissance (Hevhetia)
27.01  Viktoria TOLSTOY: Meet Me At The Movies (ACT)

LUTY

01.02  Koncert laureatów Jazz Juniors 2016 (Fundacja Muzyki Filmowej i Jazzowej)
01.02  Andrejs OSOKINS: Dedication (2016, DUX)
01.02  Leszek DŁUGOSZ / Agata KIELAR-DŁUGOSZ: Flute Reflections (2016, DUX)
01.02  Karol Szymanowski - We mgłach (2016, DUX)
01.02  Paweł GUSNAR: Saxophone Varie Vol.2 (2016, DUX)
01.02  Łukasz KRUPIŃSKI: Espressione... (2016, DUX)
01.02  Stanisław Moryto (2016, DUX)
01.02  Penderecki - Chamber Music Vol.II (2016, DUX)
01.02  Penderecki - Viola (Saxophone) Concerto / Violin Concerto No.2 (2016, DUX)
01.02  Penderecki - Double Concerto / Piano Concerto / Trumpet Concertino (2016, DUX)
01.02  Maciej STASZEWSKI: Fantasia Iberica (2016, DUX)
01.02  HarpsichorDuo: Bach - Bach - Mozart (2016, DUX)
01.02  Wsłuchani we Wszechświat (CD+DVD, DUX)
03.02  MISHA: Dreaming With Eyes Wide Awake (Misha)
03.02  Chris ROGERS: Voyage Home (2016, Art of Life)
03.02  Arthur LIPNER: Two Hands, One Heart - Best Of (2015, MalletworksMedia)
03.02  Renaud GARCIA-FONS: La Vie Devant Soi (E-Motive Records)
03.02  Hans LÜDEMANN's Rooms: Blaue Kreise (BMC)
03.02  ESTAFEST!: Bayachrimae (BMC)
03.02  Paolo FRESU & Uri CAINE: Two Minuettos (2016, Tuk Music)
05.02  INSZA: ...Dla NN... (Draco)
07.02  Feliks Nowowiejski - Quo Vadis (Instytut Muzyki i Tańca)
10.02  SCHOLA HUNGARICA: Adventus Domini (BMC)
14.02  Antonin Dvorak - Rusałka (2016, DUX DVD)
14.02  D.R.A.G.: Oberek (Audio Cave)
17.02  Live Maria ROGGEN & Helge LIEN: You (2016, Ozella)
17.02  Rain SULTANOV: Inspired by Nature (Ozella)
17.02  NATURA MORTA: Environ (Neither / Nor)
24.02  An Evening With Ron CARTER & Richard GALLIANO  (In+Out)
24.02  Cameron GRAVES: Planetary Prince (Mack Avenue)
24.02  Julian & Roman WASSERFUHR: Landed in Brooklyn (ACT)
24.02  Jan LUNDGREN: Potsdamer Platz (ACT)

MARZEC

01.03  Doug MUNRO and La Pompe Attack: The Harry Warren Songbook (GotMusic)
01.03  Leszek KUŁAKOWSKI: Love Songs (Soliton)
01.03  Gniewomir TOMCZYK / Andrzej MIKULSKI: Event Horizon (SJ Records)
01.03  Tadeusz SUDNIK & His Friends In Art (Audio Cave)
01.03  AMBER HAZE (Hevhetia)
03.03  Brad MYERS & Michael SHARFE: Sanguinaria (2016, Colloquy)
03.03  Howard JOHNSON and Gravity: Testimony (Tuscarora)
03.03  Joanna MOREA: Crazy People (Pronet)
05.03  Tim STEVENS: Media Vita (2016, Rufus)
06
.03  Artur MAĆKOWIAK: Iconic Rapture (Wet Music)
10.03  Luke SELLICK: Alchemist (Cellar Live)
10.03  Stanisław SOYKA feat. Buba Badjie KUYATEH: Action Direct Tales (Universal)
17
.03  Simon VINCENT: Stations Of The Cross (2016, Vision Of Sound)
17.03  JAZZPOSPOLITA: Humanizm (Postpost)
17.03  ELEC-TRI-CITY: Depth Of Focus (Soliton)
18.03  Wojtek SZCZEPANIK: Instinct (432 Hz)
22.03  Polish Chamber Works: Emanuel Kania, Józef Elsner (DUX)
24
.03  Billy CHILDS: Rebirth (Mack Avenue)
24.03  Raul MIDÓN: Bad Ass And Blind (Mack Avenue - Artistry)
24.03  Billy JONES: 3's A Crowd (AC Recording)
24
.03  Steve HACKETT: The Night Siren (InsideOut)
24.03  Barnabas KELEMEN - Zoltan KOCSIS: Hommage Á Fritz Kreisler (BMC)
30.03  Joo Yeon CHOI / Marek SZLEZER: Sonatas for Cello and Piano (DUX)
30.03  Joanna TRZECIAK: Beethoven (DUX)
30.03  MESSAGES QUARTET: Szymon Laks - String Quartets (DUX)
30.03  ATOM STRING QUARTET / NFM Leopoldinum Chamber Orchestra: Made In Poland (DUX)
30.03  Won-Sook HUR: Beethoven, Ryu (DUX)
31.03  Natalia MATEO: De Profundis (ACT)
31.03  Twenty Five Magic Years. The Jubilee Album (ACT)
31
.03  China MOSES: Nightintales (MPS)
31.03  URBANITY: Urban Soul (ALFI)
31.03  Marek GAŁĄZKA & zespół: Pistolet w dłoni Ojca (LP+CD, Po Drodze)

KWIECIEŃ

03.04  Tomasz STRAHL / Janusz OLEJNICZAK: Chopin - Transcriptions for Cello and Piano (2016, DUX)
03.04  {oh!}: Music Of French Masters (DUX)
04.04  Sara AGUEDA: The Harp's Theatre (DUX)
04.04  Maria KORECKA-SOSZKOWSKA: Chopin (DUX)
05.04  Era Jazzu 2017 (Era Jazzu)
06.04  DUTKA: Whale's Teeth (DUX)
06.04  Karolina PIĄTKOWSKA-NOWICKA / Bogna CZERWIŃSKA-SZYMUŁA: Penderecki, Bacewicz, Tansman (DUX)

07.04  Antonio ADOLFO: Hybrido. From Rio to Wayne Shorter (AAM)
07.04  Kevin EUBANKS: East West Time Line (Mack Avenue)
07.04  DEEP PURPLE: InFinite (2MSP's+DVD, Ear Music)
07.04  Trió KONTRASZT: From Dyonisian Sound Sparks To The Silence Of Passing (BMC)
08.04  Paweł KACZMARCZYK Audiofeeling Trio: Something Personal (2LP's, Hevhetia)
12.04  HIMPEL ESKILDSEN Duo: 3rd Room (JazzHaus Musik)
12.04  Jonas HEMMERSBACH Group: Gegenkonzept (JazzHaus Musik)
12.04  WEBERS HEBEL: Hebelwirkung (JazzHaus Musik)
12.04  Carl Ludwig HUBSCH: Rowetor 04 & 03 (Tour de Brass)
18.04  Keir NEURINGER and Matthew WRIGHT: Speak Cities (Extra Normal)
19.
04  Julie SASSOON Quartet: Fourtune (2016, Jazzwerkstatt)
19.04  Aga DERLAK Trio: Healing (Hevhetia)
21.04  Christian SANDS: Reach (Mack Avenue)
21.04  Oliver LAKE featuring Flux Quartet: Right Up On (Passin' Thru)
21.04  Jonne TAAVITSAINEN Threedom: Leap of Faith (Ozella)
21.04  Helge LIEN Trio: Guzuguzu (Ozella)
21.04  Kari IKONEN: Ikonostasis (Ozella)
21.04  Aaron PARKS - Ben STREET - Billy HART: Find The Way (ECM)
21.04  Chris POTTER: The Dreamer Is The Dream (ECM)
21.04  Zoltan Jeney - Wohin? (BMC)
21.04  PROCOL HARUM: Novum (2LP's, Eagle)
22.04  MOŻDŻER - RANTALA - WOLLNY: Jazz at Berlin Philharmonic VII - Piano Night (LP, ACT)

27.04  Jelle VAN GIEL Group: The Journey (Hevhetia)
27.05  ATOM STRING QUARTET: Seifert (Zbigniew Seifert Foundation)
2
8.04  Jimmy GREENE: Flowers - Beatiful Life. Volume 2 (Mack Avenue)
28.04  Eric SCHAEFER: Kyoto mon Amour (ACT)
28.04  Monteverdi in the Spirit of Jazz (ACT)
28.04  Richie BEIRACH & Gregor HUEBNER: Live at Birdland New York (ACT)
28.04  Ulf & Eric WAKENIUS: Father And Son (ACT)
28.04  Michael RABINOWITZ: Uncharted Waters (Cats Paw)
28.
04  Les BRUNETTES: The Beatles Close-Up (Herzog)
28.04  Mateusz SMOCZYŃSKI Quintet: Berek (Universal)
28.04  DROGI: Obrazy (Audio Cave)
28.04  Tamara MOSES: Moozing (Yolk)
28.04  Willie NELSON: God's Problem Child (LP, Sony / Legacy)

MAJ

01.05  Ladies Of Jazz. Volume 2 (Dot Time Records)
05.05  Ronny WHYTE: Shades Of Whyte (Audiophile)
05.05  Jeannie TANNER: Words & Music (Tanner Time)
05.05  Gregory LEWIS, Organ Monk: The Breathe Street (Gregory Lewis)
05.05  Ed MAINA: In the company of Brothers (Ed Maina)
05.05  Andras DÉS Trio: The Worst Singer In The World (BMC)
05.05  SZAKCSI - MONNIOT - BARCZA - BALÁZS: Density Of Standards (BMC)
09.05  Janusz RADEK: Poświatowska / Radek - Kim ty jestes dla mnie (PoŚwiat)
13.05  Szymon ŁUKOWSKI Quintet feat. Hannes Riepler: Hourglass (Hevhetia)
18.05  MaBaSo: We will rock U (Soliton)
19
.05  Youn Sun NAH: She Moves On (ACT)
19.05  Natalia MOSKAL: Songs of Myself (Universal)
26.05  Sean JONES: Live From Jazz At The Bistro (Mack Avenue)
26.05  Lars DANIELSSON: Liberetto III (ACT)
26.05  PARISIEN - PEIRANI - SCHAERER - WOLLNY: Out of Land (ACT)
26.05  ADHD: #6 (ADHD).
26.05  Albert MANGELSDORFF And His Friends (1969/2017, MPS)
26.05  PULCINELLA: 3/4 d'once (BMC)
26.05  Balint GYÉMÁNT: True Listener (BMC)
29.05  BUCZKOWSKI & WILGOS: Opus 1 (Verita Nostra)
30.05  Lyn STANLEY: The Moonlight Sessions - Volume One (A.T. Music)
31.05  Piotr BUDNIAK Essential Group: Into the Life (SJ Records)

CZERWIEC

01.06  EARLY BIRDS: Świt (Hevhetia)
01.06  EABS: Repetitions (Letters To Krzysztof Komeda) (Astigmatic)
02.06  Nicole JOHANNTGEN: Henry (Hofa)
02.06  Larry NEWCOMB Quartet with Bucky Pizzarelli: Living Tribute (Essential Messenger)
02.06  Art FRISTOE Trio: DoubleDown (Merry Lane)
02.06  Michelle BRADLEY: Body and Soul (Merry Lane)
02.06  Roger WATERS: Is This The Life We Really Want? (2LP's Columbia)
02.06  Patrycjusz GRUSZECKI Trio: Something About (BCD Records)
08.06  Ethno Port Poznań 2017 (CK Zamek) -PATRONAT
09.06  Juliusz Zarębski - Complete Works in Opus Order (DUX)
09.06  Joanna TRZECIAK: Dreams (DUX)
09.06  Paweł Hendrich - Metaforma (DUX)
11.06  Poznański Festiwal Młodego Jazzu. Volume 1 (Stowarzyszenie Jazz Poznań) -PATRONAT
12.06  The NEW VISION SAX ENSEMBLE: Musical Journey Through Time (Zaki Publishing)
14.06  Roger DAVIDSON Trio with Hendrik Meurkens: Oracao Para Amanha (Soundbrush)
21.06 
LEBOWSKI Plays Lebowski (Lebowski)
23.06  Adam JARZMIK Quintet: Euphoria (Audio Cave)
23.06  NSI Quartet & Dominik WANIA: The Look Of Cobra (Audio Cave)
23.06  SILBERMAN New Quintet (Audio Cave)
23.06  Tommy CAGGIANI Therion Project: Magic Seeds (Hevhetia)
30.06  Jackiem JOYNER: Main Street Beat (Mack Avenue/Artistry)
30.06  Nils LANDGREN Funk Unit: Unbreakable (ACT)
30.06  ACT Family Band: The Jubilee Concerts (ACT)

LIPIEC

01.07  Krzysztof LASOŃ: A Violino Solo (DUX)
01.07  Alfred Schnittke - Requiem (DUX)
01.07  Krzysztof Meyer - Works for Choir and Orchestra (DUX)
01
.07  Irina CHUKOVSKAYA: Schumann (DUX)
01.
07  Mateusz PAŁKA Trio: Sansa (Emme Record)
12.07  Mari POLL / Mihkel POLL: Works for Violin and Piano (DUX)
2
8.07  Adam JARZMIK Quintet: Live at Radio Katowice (Radio Katowice SA)
29.07  Monika BORZYM: Jestem przestrzeń (Muzeum Powstania Warszawskiego)

SIERPIEŃ

04.08  Kathy SANBORN: Recollecting You (Pacific Coast Jazz)
04.08  MJ TERRITO: Ladies Day (Jollie Mollie)
05.08  Ignacio BERROA Trio: Straigh Ahead From Havana (Codes Drum Music)
06.08  KARNAS: Power Kiss (CD/DVD, Hevhetia)
07.08  Laura AINSWORTH: New Vintage (Eclectus)
08.08  Milos ZELEZNAK, Anna & Vtaciky (Hevhetia)
08.08  Linda KOVACS: Recycle (Hevhetia)
08.08  David KOLLAR: Notes From The Underground (Hevhetia)
25.08  Adam BAŁDYCH & Helge LIEN Trio: Brothers (ACT)
25.08  THREE FALL & MELANIE: Four (ACT)
25.08  Magnus LINDGREN: Stockholm Underground (ACT)
25.08  Wolfgang HAFFNER: Kind of Spain (ACT)
26.08  GROHMAN Orchestra & Krzysztof HERDZIN: Klasyka polskiej rozrywki (Q4Q)

WRZESIEŃ

01.09  Dave STRYKER: Strykin' Ahead (Strikezone)
01.09  Julian GERSTIN Sextet: The One Who Makes You Happy (Zabap Music)
01.09  Carol ALBERT: Fly Away Butterfly (Cahara)
01.09  John Beasley presents MONK'estra vol.2 (Mack Avenue)
01.09  Piotr SCHMIDT & Wojciech NIEDZIELA: Dark Morning (SJ Records)
01.09  Ken WILEY: Jazz Horn Redux (Krug Park Music)
08
.09  Jane Ira BLOOM: Wild Lines. Improvising Emily Dickinson (Out-Line)
08.09  TUBIS Trio: The Truth (Challenge)
08.09  Marcin KOZIOŁ Quintet: Balkan Chamber Music (GM Records)
11.09  Jacek KOCHAN & musiConspiracy: Parentes (Hevhetia)
11.09  WICKED HEADS: Superheroes (Hevhetia)
14.09  UR JORGE: Końcówki serii (Ur Jorge)
15.09  Izabela KOPEĆ: L.M.Rogowski - Songs & Fantasmagories (DUX)
15.09  Nestor TORRES: Jazz Flute Traditions (Alfi Records)
22.09  Christian McBRIDE Big Band: Bringin' It (Mack Avenue)
23
.09  FREE RADICALS: Outside The Comfort Zone (Free Rads)
23.09  Dźwiękowa historia Łodzi (Nasze Nagrania)
27.09  WIHAN Quartet: Kol Nidrei - Elegy For Pamela (Nimbus Alliance)
29.09  GHOST TOWN: No Depression In Heaven (Prolog)
29.09  Marius NESET: Circle of Chimes (ACT)
29.09  Dieter ILG: B-A-C-H (ACT)
29.09  Bugge WESSELTOFT: Everybody Loves Angels (ACT)
29.09  PURE PHASE ENSEMBLE 6: Live at SpaceFest! (Nasiono Records)
29.09  Paul MORAN: Smokin' B3 Vol.2 - Still Smokin' (Prudential)

PAŹDZIERNIK

02.10  BALKANTRON: Sarakina (Amadeus)
06.10  Chris PASIN and Friends: Baby It's Cold Outside (Planet Arts)
06.10  Chris PARKER: Moving Forward Now (Chris Parker)
06.10  Lyn STANLEY: The Moonlight Sessions - Volume Two (A.T.Music)
06.10  Projekt Poezja Kulturystyczna (Nasiono Records)
06.10  MORTE PLAYS: Postapo (Soliton) -PATRONAT
06.10  Bob FERREL's Jazztopian Dream (BFM)
13.10  TransMemories: The Sound History of the Earth (Antidepressant Records)
18.10  Hannes ZERBE Jazz Orchester Berlin: Kalkutta (JazzHaus Musik)
18.10  Georg RUBY: Windmills (JazzHaus Musik)
18.10  MIFRAS: Stella Maris (JazzHaus Musik)
18.10  Lisa STROCKENS / Stephan GOLDBACH: LouLou und die Heerscharen der Verfluchten (JazzHaus Musik)
18.10  BAMBOSTIC: DJ's Nightmare (JazzHaus Musik)
20.10  Paul McCANDLESS: Morning Sun. Adventures With Oboe (Living Music)
27.10  Scott DuBOIS: Autumn Wind (ACT)
27.10  Iiro RANTALA & Ulf WAKENIUS: Good Stuff (ACT)
27.10  Stefano BOLLANI Trio: Mediterraneo (ACT)
27.10  Mulo FRANCEL: Mocca Swing (ACT)
29
.10  ALMOST JAZZ GROUP: Fade Out (wood and mood) -PATRONAT

LISTOPAD

03.11  Diana PANTON: Solstice - Equinox (Diana Panton)

STYCZEŃ 2018

05.01  Steve HOBBS: Tribute To Bobby (Challenge)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

PREMIERA TYGODNIA

Scott DuBOIS

Autumn Wind
PREMIERA 27 PAŻDZIERNIKA 2017

______________________________________

P A T R O N A T Y :

______________________________________

R E K O M E N D A C J E :

Georg RUBY
Windmills
(2017)

Hannes ZERBE Jazz Orchester Berlin
Kalkutta
(2017)

TransMemories
The Sound History of the Earth
(2017)

MORTE PLAYS
Postapo
(2017)

Bob FERREL's
Jazztopian Dream
(2017)

______________________________________

AKTUALNE PUBLIKACJE:

______________________________________

WYTWÓRNIE PŁYTOWE

______________________________________

WYD. PATRONACKIE:

_________________________________